Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24-72 godziny
EAN: 5713414101038
Wysyłka od: 8.99 PLN
Marka: Ailefo

Ciastolina organiczna jest unikatowym produktem w Europie. Nie zawiera perfum ani parabenów. Konserwant zastosowany w ciastolinie (Potassium sorbate) jest delikatny, zatwierdzony do kontaktu z żywnością oraz stosowany i certyfikowany w kosmetykach organicznych.

Właściwości:

  • Wszystkie składki mogą być stosowane w przemyśle żywieniowym i nadają się do spożycia (co nie jest zalecane). 
  • W ciastolinie znajdują się tylko takie substancje, które są bezpieczne według systemu Kemilex od Astma-Allergi Danmark (Kemilex to system do weryfikacji pochodzenia i zastosowania składników).
  • Produkt przeszedł szereg testów między innymi we współpracy z Altox (firma doradcza specjalizująca się w obszarach środowiska, zdrowia w miejscu pracy, produktów biobójczych, kosmetyków, zabawek i chemikaliów)
  • Specjalnie dobrane ekologiczne oleje roślinne sprawiają, że faktura ciastoliny jest wyjątkowo miękka, co ułatwia jej formowanie. Podczas zabawy oleje chronią także skórę dłoni dziecka przed wysuszeniem i wzmacniają barierę ochronną przed zabrudzeniami skóry.
  • Produkt posiada certyfikację A według FFFH - jest to duńska organizacja zrzeszająca producentów, dystrybutorów i importerów materiałów hobbystycznych i kreatywnych, której celem jest promowanie, rozpowszechnianie i zrozumienie używania oznakowania A, co ma ułatwiać konsumentom wybór bezpiecznych i ekologicznych wyrobów kreatywnych. 
  • Ciastolina nie zawiera metali ciężkich, substancji alergizujących czy zaburzających gospodarkę hormonalną.
  • Barwniki zawarte w produktach Ailefo pochodzą z naturalnych źródeł i są to niebiesko-zielone algi, grzyby Blakeslea trispora, zielone i czerwone warzywa i owoce oraz brązowy cukier.

Opakowanie Ailefo jest przyjazne dla środowiska i nadaje się do ponownego użytku. Papierowa tuba wykonana jest w 100% z papieru z recyklingu, a etykieta naklejana za pomocą kleju na bazie wody. Wnętrze tuby wykonane jest z tworzywa PP, które łatwo poddaje się recyklingowi. 
Indywidualne pakowanie ciastoliny to plastik typu pp. Zachęcamy do ponownego użycia tych pojemniczków. Można je myć w zmywarce, używać w mikrofalówce

Organiczna ciastolina Forest Colors to są 3 pojemniczki po 100 g w trzech różnych kolorach: fioletowy, oliwkowy, pomarańczowy.

Skład (INCI): mąka, woda, sól, oleje roślinne, naturalne barwniki, regulator kwasowości, Potassium sorbate (English: flour, water, salt, vegetable oils, natural dye, acid regulators, potassium sorbate)

Data Ważności: nieotwarte opakowanie należy zużyć w ciągu 1,5 roku od daty produkcji.

Rodzaj opakowania: Tuba wykonana z kartonu, z papieru pochodzącego w 100% z recyklingu. 

Polecamy także

Dzień Mamy