Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24-72 godziny
EAN: 5098732008048
Wysyłka od: 11.99 PLN

Kompostowalna, poręczna reklamówka idealna na zakupy.

Cechy reklamówek:

  • W 100% kompostowalne - Nadają się do kompostowania przemysłowego
  • Wykonane z materiałów kompostowalnych i na bazie skrobi ziemniaczanej
  • Certyfikat TUV INDUSTRIAL - przeznaczony do materiałów, które można kompostować tylko w kompostowniach przemysłowych - Oznacza to, że opakowanie rozłoży się w ciągu 12 tygodni na wodę, CO2 i biomasę, pozostawiając nie więcej niż 10% oryginalnego materiału w kawałkach większych niż 2 mm.

Rozmiar reklamówki: 

  • długość 56 cm 
  • szerokość 45 cm 

Jaka jest różnica między biodegradowalnym a kompostowalnym?

Terminy biodegradowalny i kompostowalny oznaczają bardzo podobne rzeczy z jedną ważną różnicą. Oba słowa odnoszą się do materiału naturalnego pochodzenia, który pod koniec "życia" rozkłada się na wodę, dwutlenek węgla i materię organiczną. Jednakże, aby materiał był kompostowalny, musi on rozpaść się w określonym czasie, zwykle w ciągu 90 dni.

Ma to na celu zapewnienie, że czas przetwarzania odpadów żywnościowych i worków, w których się znajdują, są wyrównane. Ważne jest, aby wszelkie worki, które rzekomo są kompostowalne, były certyfikowane zgodnie z EN13432 przez niezależny organ. 

Czy reklamówki kompostowalne rozpadną się w środowisku naturalnym?  

Wyrzucanie wszelkiego rodzaju worków w środowisku morskim lub lądowym to zaśmiecanie i nie powinno się tego robić. Kompostowalne reklamówki rozpadają się tylko w obecności wilgoci, powietrza i mikroorganizmów, tj. w kontrolowanym środowisku kompostowania.   

Jak najlepiej przechowywać reklamówki GreenAware?  

Aby jak najlepiej wykorzystać reklamówki kompostowalne GreenAware, przechowuj je w chłodnym, suchym miejscu.  

Czy reklamówki kompostowalne GreenAware zaczną się rozkładać w domu?  

Kompostowalne reklamówki są sprytnie zaprojektowane tak, aby wystarczały na tyle długo, aby rozpocząć proces rozkładania w kompostowni.   

Czy reklamówki GreenAware mają okres przydatności?  

Kompostowalne reklamówki GreenAware mają 24-miesięczny standardowy okres przechowywania pod warunkiem, że są przechowywane w suchych i chłodnych warunkach.

Polecamy także

Dzień Mamy