Wczytuję dane...

Akcesoria do twarzy

Podczas pielęgnacji twarzy znaczącą rolę odgrywają demakijaż i oczyszczenie skóry. To pierwsze kroki, które sprawiają, że kosmetyki używane w dalszej kolejności będą działać lepiej i skuteczniej. Niedokładny demakijaż może skutkować pogorszeniem stanu cery, dlatego zadbaj o swoją twarz i oczyszczaj ją prawidłowo. Sklep internetowy Agwiol Natural proponuje produkty, które pomogą Ci pielęgnować twarz w najlepszy możliwy sposób w zgodzie z filozofią “less waste”.

Akcesoria do pielęgnacji twarzy wielokrotnego użytku

Czytaj więcej...

Wielorazowe płatki lub ściereczki to ekologiczna alternatywa dla zwykłych płatków kosmetycznych. Sprawdzą się nie tylko podczas demakijażu, ale także przy zmywaniu maseczek bądź glinek z twarzy oraz przy używaniu tonika czy hydrolatu – jeżeli wolisz nakładać je właśnie w ten sposób. Ekologiczne produkty zyskują wiele pozytywnych opinii ze względu na dobre działanie oczyszczające oraz zmniejszenie liczby odpadów, którą niesie za sobą zastąpienie nimi jednorazowych artykułów higienicznych.

Co wyróżnia proponowane przez nas akcesoria kosmetyczne do twarzy?

Często producenci oferują płatki i ściereczki o różnej miękkości, dzięki czemu sprawdzą się one również dla osób z wrażliwą cerą. Te szorstkie zastąpią Ci delikatny peeling, dzięki któremu Twoja skóra będzie bardziej promienna i gotowa na dalsze etapy pielęgnacji. Demakijaż możesz wykonywać przy użyciu płynu micelarnego, mleczka, olejku, a nawet samej wody. Po użyciu upierz płatki ręcznie lub w pralce. Dzięki temu będziesz mógł używać ich przez długi czas – akcesoria przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć Ci nawet kilka miesięcy. Pomyśl, ile opakowań jednorazowych płatków kosmetycznych zastępują! Akcesoria wielorazowe są zazwyczaj wykonane z materiałów najlepszej jakości . Do ich produkcji używa się między innymi bawełny oraz bambusa. Bardzo często producent do wielorazowych płatków kosmetycznych dodaje woreczek do prania i ich przechowywania. Wystarczy, że włożysz je do niego i wrzucisz do pralki – to wygodne rozwiązanie, które zaoszczędzi Twój czas. Woreczek możesz wykorzystać również do przechowywania innych drobiazgów.

Zalety stosowania wielorazowych akcesoriów do pielęgnacji twarzy

Cena płatków wielokrotnego użytku jest wyższa od ceny zwykłych płatków, co może Cię na początku zniechęcić do zakupu. Weź jednak pod uwagę liczbę kupowanych opakowań, a co za tym idzie ilość wytwarzanych odpadów. Ponadto zakup wielorazowych płatków to koszt kilku paczek tych tradycyjnych – po kilku miesiącach wydatek się zwróci. Gdy przyjdzie pora wymienić płatki lub ściereczki na nowe, te stare można śmiało wykorzystać do wycierania kurzu lub naczyń, dając im drugie życie. Jeżeli tylko jest taka możliwość, warto zastąpić akcesoria kosmetyczne do twarzy ich bardziej ekologicznymi odpowiednikami. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Dzień Mamy