Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24-72 godziny
Wysyłka od: 13.90 PLN
Marka: BioGa

BORAKS (czteroboran sodu dziesięciowodny), znany jako tetraboran sodu  lub czteroboran sodu jest to nieorganiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu borowego.

Tworzy bezbarwne kryształy rozpuszczalne w wodzie. Występuje w naturze na terenach wyschniętych sezonowych słonych jezior.

Znajduje szerokie zastosowanie w ceramice, farbiarstwie, garbarstwie, oraz w przemyśle szklarskim. 

Tetraboran sodu sprawdza jako uniwersalny środek do czyszczenia, także jako świetny wywabiacz do plam.

Boraksu możemy również stosować do: mycia porcelany i naczyń, udrażniania rur ściekowych, mycia wanien, kafelków łazienkowych, ubikacji, zlewów, czyszczenia lodówek i zamrażarek oraz jako topik do lutowania.

 

Środki ostrożności:

  • Czteroboran sodu dziesięciowodny należy stosować dopiero po zapoznaniu się ze wszystkimi środkami ostrożności.
  • Stosować odpowiednią odzież ochronną, należy unika bezpośredniego kontaktu ze skórą, ręce ochraniać rękawicami, osłaniać twarz, nie wdychać, nie spożywać.
  • W przypadku dostania się do oczu należy ostrożnie przepłukiwać przez kilka minut wodą, jeśli osoba stosuje soczewki należy je ostrożnie usunąć i kontynuować przemywanie.
  • Po bezpośrednim kontakcie (w przypadku dostania się do nosa, dróg oddechowych, lub przewodu pokarmowego) należy zasięgnąć porady lekarza.
  • BORAKS działa drażniąco na oczy, wpływać szkodliwie na płodność, dziecko w łonie matki.

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Dzień Mamy