Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24-48 godziny
Wysyłka od: 13.90 PLN
Marka: esent

Leucidal Liquid jest naturalnym płynnym konserwantem pochodzenia roślinnego, opartym na przeciwbakteryjnych peptydach, pozyskiwanych w procesie fermentacji rzodkwi. Jest przyjazny dla skóry i został zakceptowany przez ECOCERT jako alternatywny środek konserwujący w najwyższej jakości kosmetykach ekologicznych. 

 

Surowiec dla przemysłu (Raw material): Leucidal Liquid - konserwant ekologiczny


Skład (INCI): Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate


Numer CAS 84775-94-0
Numer EINECS 283-918-6

Działanie:

  • Leucidal Liquid chroni preparat kosmetyczny przed działaniem bakterii z rodzaju S. aureus, E. coli, P. aeruginosa, C. albicans, A. niger, K. pneumoniae i B. cepacia.
  • Poza właściwościami konserwującymi wykazuje też właściwości pielęgnacyjne, mianowicie znacząco podnosi poziom nawilżenia skóry.
  • Jego właściwości antybakteryjne, nie tylko konserwują kosmetyk, ale też działają antyseptycznie na skórę.

 

Stosowanie:

  • Naruralny konserwant Leucidal Liquid jest kompatybilny z większością kremów do twarzy, balsamów do ciała,  produktów z kwasami hydroksylowymi oraz odżywek do włosów.
  • Leucidal Liquid jest skuteczny przy formułach niewymagających temperatur wyższych niż 70 °C i w szerokim zakresie Ph 3-8. Zalecane stężenie w formułach kosmetycznych to 2-4%.
  •  Zalecane proporcje dla stężenia 2% to 5 kropel na 10 gr produktu i 15 kropel na 30 gr produktu.

 


Informacje o pochodzeniu

Konserwant Leucidal Liquid pozyskiwany jest z plantacji NIEmodyfikowanych genetycznie. Co więcej, nie ma w swym składzie związków siarki i alkoholu.

 

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze pokojowej. Przed użyciem wstrząsnąć. 

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również

Dzień Mamy