Wczytuję dane...

Kubeczki menstruacyjne

Kubeczki menstruacyjne nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Są dużym ułatwieniem w czasie miesiączki, a ponadto są bezpieczne w użyciu, wygodne i ekologiczne.

Kubeczek menstruacyjny co to jest?

Kubeczek menstruacyjny to produkt rewolucyjny. Jest niewielkim zbiornikiem umieszczonym w pochwie, który przez zassanie można nosić przez kilka godzin bez obaw o niekontrolowane opróżnienie jego zawartości. Wyjmuje się je w prosty sposób dzięki zastosowaniu swego rodzaju ogonka. Kubeczki menstruacyjne są bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ wystarczy do tego woda oraz delikatne mydło antybakteryjne. Wspomniany silikon jest także bardzo wytrzymały, dlatego jeden produkt może skutecznie spełniać swoją rolę przez kilka lat. To znaczna oszczędność środków wydawanych wcześniej na podpaski lub tampony, a jednocześnie ukłon w stronę ochrony środowiska. Kubeczek nie podrażnia i nie wysusza, można go nawet założyć przed terminem miesiączki, jeśli obawiasz się jej nadejścia w zaskakującym momencie. Łatwo się go zakłada, nie pochłania wilgoci oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Można go stosować podczas uprawiania sportu. W celu zwiększenia higieny, po menstruacji można wygotować kubeczek, umieszczając go we wrzątku na kilkanaście minut.Czytaj więcej...

Kubeczki menstruacyjne - różne rozmiary

Kubeczki menstruacyjne są wykonywane w różnych rozmiarach, co wynika z różnej anatomii oraz stanu części intymnych każdej kobiety. Wybierając konkretny model warto kierować się kilkoma wskazówkami. Na wstępie zaznaczamy jednak, że to tylko poglądowe zalecenia i nie są regułą. Każda kobieta jest przecież inna!

Mniejsze kubeczki są wskazane przede wszystkim dla kobiet młodych oraz przed porodem, których pochwa nie jest rozciągnięta, a krwawienie miesiączkowe jest raczej skąpe. Natomiast panie aktywne seksualnie, starsze lub po porodzie najczęściej sięgają po modele większe.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

Dzień Mamy