Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24-48 godziny
Wysyłka od: 11.99 PLN
Marka: esent

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem wszystkich tkanek organizmu człowieka. W skórze stanowi ona nawet 50 % objętości. Odpowiada on za zdolność wiązania przez skórę wody, a co za tym idzie jej jędrność, sprężystość, w skrócie piękny wygląd.

Wraz z wiekiem stężenie kwasu w skórze spada, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry, zmarszczki.

Kwas hialuronowy jest bardzo często używany jako składnik kremów, balsamów itp. Niestety jest on dodawany w niewielkich ilościach, stąd i jego działanie jest mocno ograniczone.

Sprzedawany przez kwas hialuronowy ma postać żelu o zawartości kwasu 4 % !

Surowiec dla przemysłu (Raw Material): Wodny roztwór hialuronianu sodu 4%


Skład (INCI): Aqua, Sodium  Hyaluronate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate


Numer CAS  9067-32-7, 7732-18-5, 84775-94-0
Numer EINECS  231-791-2, -, 283-918-6

Zastosowano układ konserwujący: Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate

W kosmetyce rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje kwasu hialuronowego, kwas wielkocząsteczkowy i mało - ultra mało cząsteczkowy. Sprzedawany przez nas kwas hialuronowy jest mixem wielko i ultra mało cząsteczkowego. Dlatego idealnie się wchłania i dociera tak do powierzchniowych jak i głębszych warstw skóry, zachowując przy tym maksymalną zdolność do wiązania wody w skórze.

Sprzedawany przez nas roztwór kwasu hialuronowego, jest produkowany w antyseptycznym otoczeniu i pakowany w opakowania całkowicie obojętne dla kwasu.

Kwas hialuronowy jest substancją biozgodną.

 

Sposób użycia:

Zastosowanie 4 % roztworu jest bardzo szerokie, można go stosować  jako dodatek do  kremów, olejków, balsamów, może też być podstawą, lub składnikiem dodatkowym wielu formuł kosmetycznych. Należy pamiętać, że jest to maksymalne kosmetyczne stężenie kwasu, może wywołać chwilowe zaczerwienie, czy uczucie pieczenia ( gdyby dyskomfort był zbyt duży, działanie kwasu można w każdej chwili przerwać spłukując go wodą ),  w zamian za to efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu

Stosując go z olejami kosmetycznymi, otrzymujemy znakomite serum.

Przy stosowaniu w preparatach na włosy, zaskakująco szybko i skutecznie wzmacnia je ( włosy farbowane ) i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Przy stosowaniu  na włosy należy  w przypadku najprostszej formuły: rozcieńczyć go wodą, bądź dodać go do odżywki do włosów.

 

Informacje chemiczne:

Kwas hialuronowy ( a dokładniej roztwór wodny soli kwasu hialuronowego ), jest mieszaniną:

hialuronianu sodu wielkocząsteczkowego (HMW/MSDS)  o  masie molowej powyżej  1 MDa (50%) i 

hialuronianu sodu  ultramałocząsteczkowego (ULMW/MSDS) ma masie molowej mniejszej niż 5 KDa (50%)

Kwas hialuronowy – glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu), który występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii, jak i człowieka. Kwas hialuronowy jest biopolimerem, w którym występują naprzemiennie mery kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączone wiązaniami ?(1→4) i ?(1→3) glikozydowymi. Preparat konserwowany :

Leuconostoc/Radih Root Ferment Filtrate

INCI: Aqua, Sodium  Hyaluronate  

 

Informacje  o przechowywaniu.

  • Kwas wyprodukowany w EU ( Czechy/Polska ). 
  • Po otwarciu przechowywać w lodówce, nie zamrażając

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Dzień Mamy