Wczytuję dane...
Wysyłka od: 11.99 PLN
Marka: esent

Masło Kombo jest wytłaczany mechanicznie z orzechów drzewa Kombo, naturalnie występującego w Zachodniej Afryce. Ma postać brązowo czarnej miękkiej masy tłuszczowej (stąd powszechna nazwa masło), o charakterystycznym korzennym zapachu.

Jest to produkt w 100 % naturalny, beż żadnych chemicznych domieszek.

 

Skład i działanie:

Działanie masła/oleju kombo jest ściśle powiązane z jego unikalnym składem. Tak więc zawiera ono unikalny kwas kombo (stąd pochodzi nazwa drzewa i jego darów), który jest jednym z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów. Następstwem tego działania jest poprawa elastyczności skóry i działanie przeciwzmarszczkowe (przedłuża trwałość łańcuchów kolagenowych i zabezpiecza przed rozpadem elastynę).

Unikalny skład masła kombo, nie kończy się na wspomnianym kwasie, poza nim w składzie dominuje kwas mirystynowy oraz rzadko spotykany, nienasycony kwas mirystynowo-oleinowy (Omega-5). Odpowiadają one za działanie gojące, antyseptyczne, a także przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wpływają leczniczo na bóle mięśni i stawów, a także na różne formy reumatyzmu i artretyzmu.

Skutkiem wtórnym działania masła jest regulacja gospodarki tłuszczami w skórze, stąd nadaję się tak do cery tłustej jak i suchej. Aby zwiększyć działalności lecznicze, masło znakomicie współgra z olejem Tamanu, wzmacniając i uzupełniając jego właściwości.

Nie można też wspomnieć  o całkowicie kosmetycznym działaniu masła, otóż kombo jest doskonałym naturalnym bronzerem, poprawia koloryt skóry, jednocześnie chroniąc je przed szkodliwym wpływem promieni UV.

Stosowanie:

  • Masło/olej kombo ma postać miękkiego ziarnistego masła, o ciemnobrązowym kolorze (stąd często stosowana jest jego inna nazwa czarne masło miękkie bądź czarne masło płynne).
  • Można je dodawać do formuł kosmetycznych w fazie tłuszczowej w stężeniu 2-40 %, bądź łączyć z dowolnym olejem bazowym wówczas stężenie może dochodzić do 90-95% (w zależności od stopnia delikatności cery).
  • Zdecydowanie jak w przypadku wszystkich surowców, zwłaszcza tych bardziej egzotycznych zalecam przeprowadzenie próby alergicznej.
  • Świetnie - po zmieszaniu z olejem bazowym (aczkolwiek rzadko ze względu na cenę i zapach) sprawdza się podczas masażów, zwłaszcza w przypadku bólu mięśni i stawów.

 

Informacje o produkcie i pochodzeniu: Produkt pochodzi z Ghany.

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Dzień Mamy