Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24-48 godziny
Wysyłka od: 10.99 PLN
Marka: esent

OlIVEM 1000 niejonowy emulgator do tworzenia emulsji typu „olej w wodzie”. Preparat wyprodukowany tylko z naturalnych surowców ( min. Oliwa z oliwek), dopuszczony przez organizacje certyfikujące (ECO CERT) jako emulgator przy produkcji kosmetyków ekologicznych. Nie wymaga dodatków stabilizujących.

Olivem 1000 oprócz tworzenia emulsji ma właściwości nawilżające i wygładzające, może pracować w szerokim zakresie pH do 3 do 12, co pozwala mu tworzyć emulsje z wieloma składnikami ( także hydrolatami o pH poniżej 4).

Surowiec dla przemysłu (Raw Material): Olivem 1000

Numer CAS 348616-34-2; 223706-40-9

Przykładowe stężenia emulgatora:

  • mleczko 4% emulgatora 10% fazy tłuszczowej
  • lekki krem 6% emulgatora 20% fazy tłuszczowej
  • ciężki krem do 9 % emulgatora i aż 37% fazy tłuszczowej

Skład (INCI): Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate

Przygotowanie kremu na bazie emulgatora OLIVEM 1000b ( receptura przykładowa ).

Dwa naczynia (jedno przeznaczone na fazę tłuszczową, drugie na fazę wodną) wstawiamy do kąpieli wodnej o temperaturze 50-70 stopni, fazę tłuszczową wraz z emulgatorem mieszamy, aż do całkowitego rozpuszczenia emulgatora.

Po całkowitym rozpuszczeniu dolewamy w kilku porcjach do fazy wodnej, cały czas intensywnie mieszając, po czym studzimy powstający krem, przenosząc naczynie do zimnej kąpieli wodnej (cały czas mieszając, aż do całkowitego ostygnięcia, dzięki temu krem nie będzie się później rozwarstwiał.)

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Dzień Mamy