Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24-48 godziny
Wysyłka od: 11.99 PLN
Marka: esent

Palmitynian retinylu (PRO-RETINOL) - jest najdelikatniej działająca forma witaminy A stosowaną w kosmetyce. Dzięki postaci estrowej możliwe jest stosowanie witaminy A, nawet przy bardzo wrażliwych cerach. Pro - retinol pod wpływem enzymów obecnych w skórze przekształca się w retinol - podstawową formę witaminy A.

Surowiec dla przemysłu kosmetycznego (Raw Material):

Palmitynian retinylu/Pro-retinol/palmitynian witaminy A


Numer CAS 79-81-2, 10191-41-0
Numer WE 201-228-5, 233-466-0

Witamina A, odpowiada za wiele procesów fizjologicznych zachodzących w skórze, regeneruje naskórek, wzmacnia włókna kolagenowe, likwiduje przebarwienia , poprawia koloryt skóry i nadaje jej gładkość.
Główną rolą pro-retinolu w codziennym stosowaniu jest dostarczenie skórze niezbędnej dawki witaminy A ( odżywienie skóry ). Witamina A obecna w naszej skórze jest codziennie rozkładana poprzez działanie promieni słonecznych, proces jej odbudowy tylko poprzez dietę jest czasochłonny ( godzina - opalania - tydzień regeneracji i to przy diecie bogatej w witaminę A ).

Stąd zalecane jest stosowanie preparatów z witaminą A, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy to skóra jest wystawiona na zwiększoną ekspozycję promieni ultrafioletowych.
Przy stosowaniu sporadycznym, pro-retinol działa tylko na zewnętrzne warstwy naskórka - zmniejszając jego szorstkość i suchość ( polecany do pielęgnacji suchych i szorstkich łokci i kolan ).
Przy stosowaniu systematycznym zaczyna docierać i działać w skórze właściwej - ujędrnia ją i nadaje sprężystość, czego skutkiem jest wygładzanie drobnych zmarszczek.


Preparaty z witaminą A stosujemy na noc. Zalecane stężenie witaminy A w kosmetykach to 1-2%. Czyli nie stosujemy jej bezpośrednio na skórę, może być składnikiem/dodatkiem do kremów, świetnie też rozpuszcza się we wszelkich olejach. W praktyce wystarczy jej dodać kilka kropel (do dowolnego oleju bazowego ), aby znakomicie odżywić skórę i uzupełnić braki witaminy A.

UWAGI.

Nie stosować w okresie, ciąży i karmienia piersią. Może powodować długotrwałe szkodliwe skutki dla organizmów wodnych. Zawiera octan dl-tokoferolu. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.

Nie wdychać oparów.

Przed użyciem zapoznać się ze specjalnymi środkami ostrożności.

Skład (INCI:) Retinyl Palmitate, Tocopherol.
Pro-retinol ma postać pomarańczowego tłuszczu, w temperaturze powyżej 23-25 ºC przechodzi ze stanu stałego w stan ciekły ( w razie skrystalizowania zawartości butelki wystarczy ją podgrzać w dłoniach ).


Preparat przez Szwajcarską firmę DSM, konfekcjonowany w Polsce.

W butelkach z ciemnego szkła w temperaturze poniżej 20 stopni. Chronić przed światłem słonecznym !!!!

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również

Dzień Mamy