Wczytuję dane...
Wysyłka od: 11.99 PLN
Marka: gentle day

Tampony SUPER PLUS+ ze 100% bawełny organicznej. Nowość Gentle Day dla kobiet dbających o swe zdrowie oraz ekologię. 

Używając tamponów Gentle Day unikniesz podrażnień skóry, suchości pochwy, reakcji alergicznych oraz oddziaływania szkodliwych substancji chemicznych - więcej zdrowia dla Ciebie i środowiska. Tampony ze 100% certyfikowanej ekologicznej bawełny niezawierające pestycydów czy pozostałości herbicydów, są niechlorowane. Tampony Gentle Day są owinięte siatka hipoalergiczną, która nazywany „siatką ochronną". Ta siatka chroni tampon przed oddzielaniem się włókien oraz dzięki niej tampon jest gładki.

Tymczasem tampony z wiskozy, nawet z siatką, są bardziej niebezpieczne, gdyż wiskoza jest mocno absorbującym włóknem. To włókno rozszerza się i przykleja do ścianek pochwy (szczególnie w ostatnich dniach, gdy kanał jest bardziej suchy z powodu niewielkiego krwawienia) - a to może stworzyć korzystne środowiska dla bakterii, które wywołują Zespół Wstrząsu Toksycznego (ZWT). ZWT - to rzadka, lecz poważna choroba. Rozwija się, gdy nasze ciało wykrywa w organizmie ciała obce. Aby uniknąć ZWT, zaleca się używać tampony o jak najniższej absorpcji, z naturalnego bawełnianego włókna, należy je często wymieniać i używać na zmianę z podpaskami.

Tampony Gentle Day nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, nie są chlorowane, nie zawierają dioksyny i są bezzapachowe. Zwykłe tampony czy podpaski mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne, szczególnie te wybielane chlorem. W takich artykułach można wykryć dioksynę. Dioksyna to substancja wtórna powstająca przy użyciu chloru. Jest ściśle powiązana z rakiem. Z powodu właściwości toksycznych dioksyny może zostać także uszkodzony system reprodukcyjny kobiety. Jest to wiązane z endometriozą i może oddziaływać nawet na system immunologiczny.

Tampony Gentle Day były badane w niezależnym laboratoriach, gdzie ustalono, że są hipoalergiczne niepodrażniające i zostały zarejestrowane w JAVFDA (Food and Drug Administration).

Posiadają certyfikaty ekologiczne GOTS i ICEA.

Do czego przeznaczone są tampony?

 • Tampony higieniczne są przeznaczone do wchłaniania krwi menstruacyjnej wewnątrz pochwy. Krwawienie w czasie miesiączki u każdej kobiety jest inne.
 • Zależy to od wielu czynników -wieku, używanych środków antykoncepcyjnych, liczby porodów oraz ogólnego stanu zdrowia.
 • Dlatego tampony są produkowane w różnych rozmiarach i o różnych poziomach wchłaniania, aby każda kobieta mogła wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią wielkość.

Dlaczego ważne jest wybranie tamponu o odpowiedniej wielkości i stopniu wchłaniania?

 • Używanie tamponów może wywołać rzadką, lecz bardzo ciężką chorobę - Zespół Wstrząsu Toksycznego (ZWT). ZWT może zdarzyć się, jeżeli wybierzemy tampon o zbyt wysokim czy zbyt niskim poziomie absorpcji, lub, jeżeli nie wymienimy tamponu w odpowiednim czasie.
 • Wchłaniając krew, tampon rozszerza się, dlatego istnieje możliwość, że oddzielające się włókna (szczególnie tamponów z wiskozy) przykleją się do ścianek pochwy.
 • Organizm odrzucając ciała obce „włącza" mechanizm obronny - immunitet, dlatego mogą towarzyszyć takie symptomy jak osłabienie, wymioty, nagła wysoka gorączka, zawroty głowy, omdlenie, bóle mięśni, podrażnienie skóry podobne do poparzenia. Jeżeli odczujesz chociaż jeden z tych objawów, niezwłocznie wyjmij tampon i zwróć się do lekarza.

Jakie są poziomy absorpcji?

Absorpcja tamponów jest oznaczona na opakowaniach ilością kropelek. Tampony Gentle Day są o 3 poziomach absorpcji:

 • Tampony oznaczone 2 kroplami (Regular) wchłaniają około 6-9g płynu i są używane podczas średniego krwawienia (opakowanie z żółtym paskiem),
 • 3 krople (Super) - wchłaniają 9-12g i są używane podczas obfitego krwawienia (opakowanie z zielonym paskiem),
 • 4 krople (Super Plus) - wchłaniają 12-15 g -używane są podczas bardzo obfitego krwawienia (opakowanie z niebieskim paskiem). 

Tampon należy wymieniać co 3-6 godzin, lub częściej, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Na noc lepiej jest używać podpasek.

Trzy rodzaje tamponów: Regular (żółty pasek), Super (zielony pasek) i Super plus (niebieski pasek).

Kiedy najlepiej jest używać tamponów?

 • Tamponów używaj tylko wtedy, gdy jest to naprawdę niezbędne: w czasie uprawiania sportu, kąpieli, w łaźni, podczas ważnego spotkania (aby uniknąć przecieków).
 • Aby używając tamponów czuć się bezpiecznie, wklej do majtek wkładkę higieniczną Gentle Day.
 • Ochroni ona, jeżeli nie będziesz mogła na czas wymienić tamponu (po 3-6 godzinach), lepiej wybieraj podpaski Gentle Day, gdyż one wyjątkowo dobrze wchłaniają, a pasek anionowy chroni przed nieprzyjemnym zapachem i rozmnażaniem się bakterii.

Dlaczego należy wybierać ekologiczne artykuły higieniczne?

 • Kobieta średnio zużywa około 12 000 tamponów lub podpasek w ciągu całego swego życia, dlatego bardzo ważne jest używanie ekologicznych i jak najbardziej naturalnych materiałów (szczególnie tamponów, które są używane wewnątrz), gdyż przez błonę śluzową pochwy łatwo są wchłaniane substancje chemiczne. W zwykłych tamponach można znaleźć szkodliwe dla organizmu człowieka substancje chemiczne, jedna z takich substancji to dioksyny.
 • Dioksyny to substancje wtórne powstające przy użyciu chloru. Gromadzą się one w organizmie, są ściśle powiązane z rakiem. Tradycyjne firmy używają chloru do wybielania tamponów i podpasek, dlatego z powodu właściwości toksycznych i kancerogennych dioksyn może zostać także uszkodzony system reprodukcyjny kobiety. Jest to związane z endometriozą i może oddziaływać nawet na system immunologiczny. Większość tamponów jest produkowanych z wiskozy (viscose, rayon).
 • Tampony z wiskozy są bardziej niebezpieczne, gdyż wiskoza jest mocno absorbującym włóknem. To włókno rozszerza się, traci swą wytrzymałość i przykleja się do ścianek pochwy podczas usuwania tamponu. Włókna te tworzą korzystne dla bakterii środowisko, a to może wywołać infekcję i zespół wstrząsu toksycznego. Najlepiej jest używać tamponów z ekologicznej bawełny, gdyż nie zawierają one szkodliwych dla środowiska substancji chemicznych, pestycydów czy herbicydów.

Czym tampony Gentle Day różnią się od innych?

 • Tampony Gentle Day są wytwarzane ze 100 proc. certyfikowanej ekologicznej bawełny, tymczasem większość dostępnych obecnie na rynku tamponów jest wyprodukowana z wiskozy (viscose, rayon).
 • Wiskoza może zawierać szkodliwe substancje chemiczne, które gromadzą się w organizmie. Ekologiczna bawełna jest hodowana beż użycia pestycydów, fungicydów, herbicydów, promieniowania, bez wykorzystywania inżynierii genetycznej.
 • Posiadają certyfikaty GOTS (Global OrganicTextile Standard) i ICEA (Instituto Certificazione Ambientale e Etica). 
 • 100 % ekologiczna bawełna bez szkodliwych substancji chemicznych, pestycydów i herbicydów.
 • Hipoalergiczne, nie alergizują skóry - potwierdzone klinicznie.
 • Do wybielania bawełny nie jest używany chlor - bez dioksyny.
 • Bez substancji syntetyzowanych przemysłowo - pomagają uniknąć podrażnień.
 • Bezzapachowe.
 • Ulegają biodegradacji.

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Dzień Mamy