Wczytuję dane...

waterwipes

Skóra noworodków, niemowląt oraz małych dzieci znacznie różni się budową, a co za tym idzie - stopniem wrażliwości i delikatności. Z tego względu wybór odpowiednich kosmetyków oraz innych produktów to podstawa właściwej pielęgnacji. Zbyt mocne detergenty, konserwanty, barwniki czy dodatki zapachowe mogą powodować reakcje alergiczne, podrażnienie, swędzenie lub pieczenie, powodując dyskomfort u malucha. Również chusteczki nawilżane często nie są pozbawione niepożądanych dodatków, które mogą negatywnie wpłynąć na stan skóry dziecka. Marka Waterwipes stawia na naturalne i delikatne składniki w trosce o dobro maluszka.

Czytaj więcej....

WaterWipes - chusteczki nawilżane

Marka WaterWipes zrezygnowała z różnego rodzaju olejków, detergentów, barwników, sztucznych konserwantów, aromatów czy środków czyszczących na rzecz krystalicznie czystej wody. To właśnie ten składnik zostaje poddany siedmioetapowej filtracji, w celu zmiękczenia oraz usunięcia różnego rodzaju zanieczyszczeń. To sprawia, że chusteczki delikatnie myją i pielęgnują skórę maluszków.

Dodatkowo chusteczki zawierają ekstrakt z pestek grejpfruta, który nawilża skórę oraz ma działanie konserwujące. Natomiast wyciąg z orzechów mydlanych zawierających saponiny zwiększa dotlenienie tkanek i cechuje się działaniem przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym, przeciwbakteryjnym oraz przeciwwirusowym, myjąc oraz chroniąc dziecko przed groźnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Prosty skład oraz delikatna wiskoza będąca włóknem pochodzenia roślinnego sprawiają, że chusteczki sprawdzą się w przypadku każdej skóry, nawet tej bardzo wrażliwej, delikatnej, alergicznej, atopowej czy cierpiącej z powodu egzemy. Z tego względu produkty marki WaterWipes otrzymały pozytywne opinie od międzynarodowego stowarzyszenia Skin Health Alliance zajmującego się ochroną skóry, brytyjskiego Towarzystwa Wegańskiego promującego weganizm wśród społeczeństwa oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Egzemy, którego obszar zainteresowania oscyluje wokół egzemy, atopowego zapalenia skóry i innych chorób skórnych.

Struktura o fakturowanej powierzchni sprzyja łatwemu i przyjemnemu pozbywaniu się wszelkiego rodzaju zabrudzeń dzięki odpowiednim wypustkom. Dzięki temu nie trzeba mocno szorować skóry, a wystarczy delikatnie ją przetrzeć.

Producent ze szczególną uwagą dba o to, aby chusteczki spełniały swoje zadanie, dlatego są produkowane i pakowane w sterylnych warunkach. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że wybierają produkt, którego proces wytwarzania jest monitorowany oraz wolny od wszelkiej ingerencji z zewnątrz na każdym etapie - od wyizolowania ekstraktów aż po pakowanie.

WaterWipes produkując swoje chusteczki myśli także o stanie naszej planety oraz wpływie ludzi na jej degradację. Z tego względu stworzyli produkt całkowicie biodegradowalne, dlatego możesz zutylizować go w kompostowniku, chyba że używasz kompostu jako nawóz dla jadalnych roślin. W innym wypadku należy je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Dzień Mamy