Wczytuję dane...
EAN: 5902574350138
Wysyłka od: 11.99 PLN
Marka: esent

Opuncja Biocomplex SH, pod tą groźnie brzmiącą nazwą kryje się naturalny składnik aktywny pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z miąższu i soków Opuncji Figowej.

Uznaje się go za roślinny odpowiednik kwasu hialuronowego (na podstawie własnych doświadczeń mogę dodać kwasu ultra małocząsteczkowego, a to dlatego, że nie tworzy gęstego żelu, za to błyskawicznie wchłania)

Zawiera naturalną mieszankę soków i włókien zawartych w miąższu rośliny. Badania testowe dowiodły, że stosowanie tej substancji pomaga utrzymać naturalny stopień nawilżenia i stymuluje procesy autoregeneracji skóry.

Swoje działanie zawdzięcza złożonym polisacharydom: arabinozie, galaktozie, ramnozie, ksylozie i kwasowi galakturonowemu, które to tworzą sieci molekularne zdolne do zatrzymywania dużych ilości wody, a jednocześnie całkiem dobrze przenikają przez naskórek do głębszych warstw skóry.


Preparat w formie sypkiej (proszku), rozpuszczalnego w wodzie.

Sposób użycia:

  • Biocomplex SH może być świetnym składnikiem wielu formuł kosmetycznych, o działaniu regenerującym i przeciwzmarszczkowym. Zalecane przez producenta stężenie w kosmetykach to 2-5%. Preparat jest skuteczny w szerokim zakresie od 3 do 7 pH. W formułach kosmetycznych dodajemy go w fazie wodnej. Zamiast dodawania go w formie sypkiej, polecam wcześniejsze przygotowanie mocnego roztworu wodnego preparatu (30-40%) i właśnie w takiej postaci dodawanie go do  bazy kosmetycznej.
  • Biocomplex SH może stosować w formie roztworu wodnego ( zalecane stężenie 5-10%). Po miejscowym naniesieniu tworzy fizyczną barierę na skórze, chroniącą przed czynnikami środowiskowymi, głęboko nawilża, hamuje procesy starzenia, uelastycznia i poprawia napięcie skóry.


Producentem preparatu jest włoska firma Bionap S.r.l. Produkt akceptowany jako składnik kosmetyków organicznych, w jego produkcji nie wykorzystuje się roślin modyfikowanych genetycznie, nie jest również konserwowany przy pomocy promieniowania jonizującego.

Przechowywać, zwłaszcza po otwarciu saszetki w suchym pomieszczeniu (preparat silnie higroskopijny).

Opakowanie: produkt fabrycznie nowy, w oryginalnym opakowaniu producenta

Powyższe zdjęcia i opisy mają charakter poglądowy i informacyjny. Zdjęcia mogą różnić się od oryginału, co nie stanowić podstaw do roszczeń wobec sklepu. Nie ponosimy również odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez producenta w składzie.

Dzień Mamy